6 Şubat 2014 Perşembe

BALERİN KIZ ASLI BEBEK                      Bu sefer Aslı Bebeği, balerin kız şeklinde tasarladım. Elimde uygun kumaş ve tül olmadığından malzeme ihtiyacı doğdu. Bir çok dükkana girdim çıktım. Bulunduğum şehirde zaten fazla kumaş  satan dükkan yok. Ben de her seferinde bütün dükkanları dolaşıyorum. Hem  böylece yeni gelen ne varsa bir göz atmış oluyorum. Ben bu işi seviyorum… Kendimi en iyi ifade edebilme yolu bu gibi geliyor bana.
                       Adım atamayacak  kadar yorgun eve dönüyorum. Öyle olmazsa kendime kızıyorum. İşi savsaklamışım, yeterli gayreti, özeni göstermemişim gibi geliyor.
                      Çizimleri ve kalıpları daha önce belirlediğim için bundan sonrası kolay. Dikim işin en kolay kısmı. Ancak bu sefer balerin kızın saç   tuvaleti ile oldukça uzun zaman harcadım. Gelin saçı tarasaydım bu kadar uğraşırdım herhalde…Ama severek, sabırla, boza yapa uğraşarak hiç sıkılmadan, daralmadan…Böyle olmasa, zaten bu iş yapılmaz. Saçına  şekil verip, çiçeklerini tanzim ettikten sonra sıra kıyafetine geldi. Dikiş teknikleri ile bu sorunu çözdüm. Üç kat daire kloş etek kesip, bebeğin beline göre büzdüm, uygun renkte kurdele ile beline sabitledim.  
                      Bir atasözü ‘’ sevgi ile koruk üzüm hoşafı ‘’ der ya, aynen öyle… 
     

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder